ALKALİ SUYUNYARARLARI NELERDİR ?

İçtiğimiz suların içerikleri farklı farklıdır. Suyun yüzey gerilimi az olması suyun kalitesini arttırır. Alkali sularda da yüzey gerilimi az olduğundan dolayı vücudumuzda daha iyi emilir ve vücudumuzdaki hücrelere ulaşması daha kolay olur. Cildimizin kuru olmasına örnek verebiliriz. İçtiğimiz suların alkali düzeyinin az olması hücreler tarafından rahat emilememesi sonucu cildimizin kuru olmasına neden olur. 

Alkali Su içenler daha sağlıklı ve zinde olurlar. Daha fazla su tüketmeye başlarlar. 

Alkali Su içerek cildin kurumasının önüne geçebiliriz. Vücumuzun alkali olması çok önemlidir. Alkaliteli bir vücut ile hastalıkların önüne geçebilirsiniz. Özetle alkali dengesini koruyan hücreler ömrünü tamamlayan hücrelerin yerine yeni hücreler üretir. Böylece geç yaşlanmayı sağlarız.

SU ARITMA SİSTEMLERİ İÇİNDOKTORLARNE DİYOR ?

Tuvaletteki musluktan su için ama damacana ve pet şişelerin içindeki suyu lütfen içmeyin. Maddi imkanınız varsa evinize iyi bir Su Arıtmma Cihazı alarak suyu güvenle içebilirsiniz.

Prof. Dr. Kenan Demirkol

Genel Cerrahi Uzmanı
Sağlıklı olan şebeke suyunuzu Su Arıtma Sisteminden geçirerek elde edeceğiniz temiz suyu içmek hem daha sağlıklı hemde daha ucuz. Ben şahsen kendi evimde böyle yapıyorum.

Dr. Mehmet Cengiz Öz

Hekim
Ben evimde yaklaşık 5 yıldan beri su arıtma sistemine sahibim. Şebeke suyunu bu sistemden geçirerek elde ettiğim suyu hem içmek için hemde yemeklerde gönül rahatlığı ile kullanıyorum.

Doç. Dr. Kenan Keskin

Laboratuvar Koordinatörü
Su Arıtma Sistemi ile şebeke suyunu arıtarak elde edeceğiniz suyu güvenle içebilirsiniz.

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu

Hekim
Evinizde iyi bir arıtma cihazı varsa sularınızı cam şişelerde saklayabilirsiniz.

Şefika Aydın Selçuk

Uzman Diyetisyen
Şuan arıtma suyu içiyorum. Hem iş yerinde hemde evimde arıtma cihazım var.

Uzm. Dr. Ender Saraç

Sağlıklı Yaşam Uzmanı