ALKALİ SUYUN YARARLARI NELERDİR ?

İçtiğimiz suların içerikleri farklı farklıdır. Suyun yüzey gerilimi az olması suyun kalitesini arttırır. Alkali sularda da yüzey gerilimi az olduğundan dolayı vücudumuzda daha iyi emilir ve vücudumuzdaki hücrelere ulaşması daha kolay olur. Cildimizin kuru olmasına örnek verebiliriz. İçtiğimiz suların alkali düzeyinin az olması hücreler tarafından rahat emilememesi sonucu cildimizin kuru olmasına neden olur.

Alkali Su içenler daha sağlıklı ve zinde olurlar. Daha fazla su tüketmeye başlarlar.

Alkali Su içerek cildin kurumasının önüne geçebiliriz. Vücumuzun alkali olması çok önemlidir. Alkaliteli bir vücut ile hastalıkların önüne geçebilirsiniz. Özetle alkali dengesini koruyan hücreler ömrünü tamamlayan hücrelerin yerine yeni hücreler üretir. Böylece geç yaşlanmayı sağlarız.

SU ARITMA SİSTEMLERİ İÇİN DOKTORLAR NE DİYOR?

Prof. Dr. Kenan Demirkol
Genel Cerrahi Uzmanı
Tuvaletteki musluktan su için ama damacana ve pet şişelerin içindeki suyu lütfen içmeyin. Maddi imkanınız varsa evinize iyi bir su arıtma cihazı alarak suyu güvenle içebilirsiniz.
Dr. Mehmet Cengiz Öz
Hekim
Sağlıklı olan şebeke suyunuzu Su Arıtma Sisteminden geçirerek elde edeceğiniz temiz suyu içmek hem daha sağlıklı hemde daha ucuz. Ben şahsen kendi evimde böyle yapıyorum.
Doç. Dr. Kenan Keskin
Laboratuvar Koordinatörü
Ben evimde yaklaşık 5 yıldan beri su arıtma sistemine sahibim. Şebeke suyunu bu sistemden geçirerek elde ettiğim suyu hem içmek için hemde yemeklerde gönül rahatlığı ile kullanıyorum.
Prof. Dr. Osman Müftüoğlu
Hekim
Su arıtma sistemleri ile şebeke suyunu arıtarak elede edeceğiniz suyu güvenle içebilirsiniz.
Şefika Aydın Selçuk
Uzman Diyetisyen
Evinizde iyi bir arıtma cihazı varsa sularınızı cam şişelerde saklayabilirsiniz.
Uzm. Dr. Ender Saraç
Sağlıklı Yaşam Uzmanı
Şuan arıtma suyu içiyorum. Hem iş yerinde hemde evimde arıtma cihazım var.